Kontrowersyjny pomysł w jednej ze szczecińskich szkół

Kontrowersyjny pomysł w jednej ze szczecińskich szkół

XI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie to w ostatnim czasie prawdopodobnie najpopularniejsza szkoła w mieście. Co więcej, nie jest to powód do dumy.

Kontrowersyjna zabawa

Dzień Wagarowicza już dawno za nami, ale wszystko można nadrobić – w każdym razie tak pomyślano we wspomnianej szkole. Nie ma w tym oczywiście niczego złego. Problem pojawia się, gdy dochodzimy do spędzania czasu wolnego od lekcji.

Zdecydowano się postawić na zabawę, podczas której dziewczyny przejęły ubrania chłopaków, natomiast chłopacy przejęli ubrania dziewczyn. Warte podkreślenia jest też to, że chodzi o Gender Swap Day, czyli zabawę, która cieszy się na świecie niemałą popularnością. Zamiana ubrań dotyczyła wyłącznie zainteresowanych, ale i tak możemy usłyszeć o skandalu. Nie bez znaczenia jest też to, że jeden z rodziców był mocno oburzony i poinformował o sprawie media. Jak się można domyślić, mamy teraz spore zamieszanie.

Trudno wręcz powiedzieć, od czego należy zacząć – na pewno ważne jest to, że Kuratorium Oświaty zapowiedziało kontrolę. Dodatkowo część radnych apelowała do prezydenta o zabranie głosu w tej sprawie. Co by nie mówić, wydaje się, że o szkole będzie głośno jeszcze naprawdę długo.

Tu znajdziesz wiadomości z całego województwa.