Karta Seniora i Kart Rodziny dostępne w Zachodniopomorskiem

Karta Seniora i Kart Rodziny dostępne w Zachodniopomorskiem

Karty oznaczone jako Zachodniopomorska Karta Seniora oraz Zachodniopomorska Karta Rodziny, od niedawna są w zasięgu mieszkańców dwóch miast – Szczecina i Koszalina. W przeszłości nie było to możliwe.

Obie karty są dostępne w regionie zachodniopomorskim od 8 lat. Do chwili obecnej, Urząd Marszałkowski wyemitował aż 45 179 takich kart. Wśród nich znalazło się 16 325 kart dla rodzin wielodzietnych, a pozostałe 28 854 trafiły do rąk seniorów.

Program cieszy się dużym uznaniem i zgromadził ponad 200 instytucji oraz firm. Posiadanie jednej z tych kart umożliwia korzystanie z tańszych biletów na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, jak np. kino czy teatr, w tym Teatr Polski w Szczecinie czy Opera na Zamku. Posiadacze mogą też korzystać ze zniżek w hotelach, restauracjach czy sklepach sportowych i rehabilitacyjnych. Tylko w tym roku wydano już 3 750 nowych kart.

Do tej pory wnioskowanie o kartę było możliwe w 110 gminach, które zawarły porozumienie o współpracy z Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego. Proces ten polegał na złożeniu wniosku w miejscu zamieszkania, a po weryfikacji danych, karta była przekazywana wnioskodawcy. Niestety, na liście gmin nie znalazły się Szczecin i Koszalin.

Zmieniło się to jednak od października. Mieszkańcy Szczecina i Koszalina mogą teraz starać się o wydanie kart za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie czy Biura Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego w Koszalinie.