Dwoje poszukiwanych złapanych na drodze: naruszenia przepisów i kierowanie pod wpływem

Dwoje poszukiwanych złapanych na drodze: naruszenia przepisów i kierowanie pod wpływem

Dość niecodzienną sytuację miała miejsce w Szczecinie, gdzie policjanci z miejscowej drogówki podczas rutynowych kontroli drogowych aresztowali dwóch mężczyzn, których na celownik mieli organy ścigania. Co więcej, obaj panowie mieli na swoim koncie wiele innych wykroczeń, nie tylko te związane z poszukiwaniami. Młodszy z nich, 24-letni mężczyzna, nie posiadał wymaganych praw jazdy oraz był pod wpływem substancji narkotycznych. Z kolei starszy, 45-latek, nie dość że prowadził pojazd wbrew sądowemu zakazowi, to jeszcze czynił to bez włączonych świateł.

Sytuacja pierwsza dotyczyła 24-latka poruszającego się Audi, który został zatrzymany przez policję na terenie centrum miasta. Okazało się, że mężczyzna ten był poszukiwany celem ustalenia jego aktualnego miejsca zamieszkania. Ponadto, nie posiadał on żadnych uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawa jednak nie kończyła się na tym – podczas interwencji, mężczyzna wykazywał oznaki nerwowości, co skłoniło funkcjonariuszy do podejrzenia, że może być pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzone badania potwierdziły te przypuszczenia.

Drugie zatrzymanie nastąpiło na osiedlu Pogodno, gdzie 45-letni kierowca Daewoo Matiz został zauważony przez policjantów jadący bez włączonych świateł. Po dokonaniu kontroli, okazało się, że mężczyzna ten jest poszukiwany w celu odbycia sześciomiesięcznej kary pozbawienia wolności. Dodatkowo posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Ostatecznie obu mężczyzn osadzono w Zakładzie Karnym. Dodatkowo będą oni musieli odpowiadać za swoje przestępstwa, zarówno te dotyczące naruszenia przepisów ruchu drogowego, jak i inne wykroczenia.