Czy dbamy o czystość?

Czy dbamy o czystość?

Dbałość o czystość to temat stosunkowo popularny. Niemniej jednak warto zadać sobie pytanie, czy nie jest tak, że mowa o sprawie, w przypadku której skupiamy się głównie na mówieniu?

Projekty SBO z 2020 roku

Cofnijmy się do tego, co działo się w 2020 roku – „Butelkomaty dla Szczecina” to jeden ze zwycięskich projektów SBO. Obecnie możemy zapytać, co z tego? Realizacja zadania zatrzymała się na etapie przygotowania postępowania przetargowego! Czy w takiej sytuacji można cokolwiek dodawać?

Wypada jednak przyznać, że to nie tak, iż wszyscy przeszli nad tym do porządku dziennego. Radny Przemysław Słowik wystosował interpelację do prezydenta miasta. Z drugiej strony możemy usłyszeć, że wiosną ma zostać wszczęte postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego – chodzi o dostawę, montaż i serwis butelkomatów. Wiemy też, że ma pojawić się 5 sztuk. Trudno powiedzieć, czy to będzie początek, czy może na tym koniec. Wracając jeszcze do radnego Słowika, jego zdaniem miasto niechętnie zapatruje się na butelkomaty. Warto też wiedzieć, że pierwszy butelkomat pojawił się w Krakowie i to niedawno, bo w 2019 roku.

Prowadzone działania mogą wzbudzać kontrowersje, prawda?