Specjalna procedura budżetowa

Specjalna procedura budżetowa

Stosunkowo często można usłyszeć o tym, że politycy nie przywiązują wagi do pieniędzy. Można to zrozumieć, aczkolwiek uczciwie trzeba przyznać, że realia przedstawiają się nieco inaczej.

Decyzje rządu

Wszyscy chyba słyszeliśmy o rewolucji, jaką przeprowadził rząd. Niejednokrotnie można też usłyszeć o tym, że mnóstwo ludzi odniesie korzyści. Można również przypuszczać, że część osób ma co do tego wątpliwości, ale zostawmy to – skupimy się teraz na czymś innym. Krótko mówiąc, warto wiedzieć, że nie wszyscy liczą zyski.

W ten sposób dotarliśmy do sedna sprawy – dochody z tytułu PIT będą mniejsze niż wcześniej. Można usłyszeć, że do miejskiej kasy wpłynie aż 129 mln zł mniej. Ponadto nie sposób zapomnieć o inflacji – dochody z tytułu PIT zmalały, a opłaty stają się coraz większe. Oczywiście trzeba sobie jednak jakoś radzić (w końcu potrzeb nie brakuje) i właśnie dlatego możemy mówić o specjalnych procedurach zarządzania budżetem. Przez specjalne procedury zarządzania budżetem należy rozumieć bardzo rozsądne gospodarowanie środkami.

Trudno powiedzieć, co się wydarzy w najbliższych miesiącach – pewne jest tylko to, że możemy mówić o ciężkim okresie. Okresie, który może trwać długo.