Coraz bardziej drożeje paliwo w Szczecinie

Coraz bardziej drożeje paliwo w Szczecinie

Analitycy są zgodni, że ceny paliw raczej nie zmaleją w najbliższych miesiącach. Prawdopodobnie ceny na tym poziomie utrzymają się przez dłuższy czas. Raczej nie ma już, co liczyć na to, że ubiegłoroczne stawki paliwa poniżej 5 złotych za litr jeszcze kiedyś wrócą. Drożeje zarówno benzyna jak i ropa.

Cena benzyny na poziomie 6,12 zł za litr w Szczecinie

W tym tygodniu średnia wartość benzyny Pb98 wyniosła 6,12 złotych na litrze. Tańsza i popularniejsza wersja Pb95 kosztowała około 5,69 złotych za litr. Natomiast średnia cena jednego litra ropy to 5,54 zł, a gazu 2,78 zł.

Ceny paliw w województwie zachodniopomorskim wyglądają podobnie. W rezultacie za benzynę PB 98 musimy średnio zapłacić 6 zł za litr, a za PB95 5,72 zł za litr paliwa. Z kolei średnia cena ropy będzie nas kosztowała 5,49 zł, podczas gdy cena gazu kształtuje się na poziomie 2,79 złotych za litr.

W tym tygodniu pojawiła się różnica w wysokości 10 groszy na litrze porównując najdroższe i najtańsze województwa w Polsce. Najtańszego paliwa Pb 95 można obecnie nalać w województwie wielkopolskim – 5,75 zł za litr, a najdroższego na Mazowszu i Opolszczyźnie. Z kolei Diesel będzie droższy średnio o 17 groszy na litrze na Mazowszu, w porównaniu do najtańszych  województw. Gaz najtaniej można kupić w województwie opolski i w Wielkopolsce. Tu cena za litr gazu będzie nas kosztowała 2,72 zł. Najdrożej zatankują go z kolei Dolnoślązacy, ponieważ będą zmuszeni zapłacić kwotę 2,89 zł za litr tego paliwa.

Czy ceny paliw nadal będą drożeć?

Analitycy uważają, że ceny paliw w kolejnych dniach raczej utrzymają się na tym samym pułapie.  Podejrzewają, że ceny Pb 95 utrzymają się na poziomie od 5,67 do 5,78 zł na litrze. Natomiast cena ropy powinna oscylować w granicy 5,44 – 5,55 złotych za litr. Dlatego nie powinny one znacznie odbiegać od średnich cen kształtujących się w tym tygodniu na polskim rynku paliw.