Jakie atrakcje czekają na odwiedzających Morskie Centrum Nauki w Szczecinie?

Jakie atrakcje czekają na odwiedzających Morskie Centrum Nauki w Szczecinie?

Trwa budowa Morskiego Centrum Naukowego w Szczecinie. Będą w nim organizowane liczne wystawy, pokazy i laboratoria. Zobaczycie zabytkowe przedmioty, ale i nowoczesną technologie.

Trwa ostatni etap budowy

Wnętrze MCN prawie ukończono. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Pozostały jeszcze do zamontowania elementy wystawy i multimedia.

Budynek w chwili obecnej mierzy 14 metrów wysokości i 100 metrów długości. W planach budynku jest zagospodarowanie parteru MCN na salę zabaw dla dzieci, urządzoną w klimacie morskim.

Również na dole budynku zwiedzający znajdą siedmiotonowy silnik promu podarowany przez Muzeum Narodowe w Szczecinie. Ma on stanowić motyw przewodni wystawy ,,Cała naprzód’’. Dzięki niej zwiedzający dowiedzą się, w jaki sposób projektuje się i buduje statki i jakie są ich rodzaje.

Planetarium, jako jedna z największych atrakcji

W planetarium będą wyświetlane pokazy związane z astronomią, fizyką, biologią i chemią. Dodatkowo będzie można zobaczyć multimedialne atrakcje. Zainteresowani tematyką astronomii, fizyką, chemią lub biologią z pewnością będą zadowoleni. Relaks w czasie pokazów zapewnią leżaki i szum morza dobiegający z głośników.

Cześć edukacyjna z trzema laboratoriami

Powstaną trzy laboratoria na pierwszym piętrze. Przede wszystkim będą to laboratoria biologiczno-chemiczne, manualne oraz fizyczno-mechatroniczne. Zajmą one łączną powierzchnie około 300 metrów kwadratowych.

Dodatkową atrakcją będzie symulacja sztormu na łodzi. MCN zostanie także wyposażone w stanowiska relaksacyjne. Tam każdy zrelaksuje się na hamaku i przy dźwiękach płynącego statku.