Przy ulicy Santockiej w Szczecinie powstanie nowoczesne osiedle wielorodzinne

Przy ulicy Santockiej w Szczecinie powstanie nowoczesne osiedle wielorodzinne

Prawdopodobnie w Szczecinie powstanie nowe osiedle. Plany przewidują budowę lokali mieszkalnych przy ulicy Santockiej. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji garaże podziemne oraz lokale usługowe na terenie inwestycji.

Urząd miejski w Szczecinie rozpatruje wniosek o ustalenie warunków zabudowy

Deweloper złożył już w Urzędzie Miasta Szczecina wniosek o ustalenie warunków zabudowy. W planach osiedla wielorodzinnego przewidziano przede wszystkim garaże podziemne, miejsca postojowe, lokale usługowe, place zabaw dla najmłodszych oraz miejsca wypoczynku. W jednym z lokali usługowych ma powstać także przedszkole. Dzięki temu osiedle z pewnością przyciągnie młodych ludzi, którzy w przyszłości założą albo już posiadają rodziny.

Osiedle zostanie zbudowane na dwóch działkach o łącznej powierzchni 11,5 tys. metrów kwadratowych

Działki pod zabudowę inwestycji zlokalizowane są przy ulicy Santockiej 48-49 niedaleko skrzyżowania z ulicą Ku Słońcu. W związku z istniejącymi już nieopodal przyszłego osiedla budynkami mieszkalnymi i usługowymi deweloper planuje postawić tylko kilka budynków wielorodzinnych. Budynki będą miały najwyżej cztery kondygnację, licząc z parterem.

Lokale użytkowe, które są w planach budowy inwestora, prawdopodobnie będą zajmowały powierzchnię maksymalnie 800 metrów kwadratowych na jeden budynek.

Budowa osiedla ruszy po zatwierdzeniu przez urzędników i radnych warunków zabudowy dla tego typu osiedla.