Znęcanie się nad psem – para ze Szczecina stanie przed sądem

Znęcanie się nad psem – para ze Szczecina stanie przed sądem

Parę mieszkańców Szczecina, oskarżoną o nieludzkie traktowanie swojego psa, czeka teraz konfrontacja w sądzie. W czasie, gdy zamieszkiwali wynajęte mieszkanie, stosowali się do zwierzęcia z brutalną obojętnością, nie dostarczając mu pożywienia i wody, a następnie po prostu go porzucili. Po ich wyprowadzce właściciel lokalu znalazł wycieńczonego psa i przekazał go do schroniska. Za swoje okrutne postępowanie osoba mogą spędzić do trzech lat za kratami.

„Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie i kobiecie podejrzanym o znęcanie się nad psem został przekazany do sądu przez Prokuraturę Rejonową Szczecin-Niebuszewo” – informuje Prokuratura Rejonowa w Szczecinie w oficjalnym komunikacie. Dochodzenie wykazało, że okrutne traktowanie zwierzęcia miało miejsce od końca stycznia do 7 lutego 2021 roku.

Według prokuratorów, oskarżeni pozostawili swojego psa bez jedzenia i napoju w zamkniętym mieszkaniu. Zostało także potwierdzone, że opuszczając wynajęte mieszkanie, nie zabrali ze sobą psa. Zwierzę odnaleziono dopiero po ich wyprowadzce, kiedy to właściciel lokalu wpadł na jego ślad. Pies został natychmiast przekazany do schroniska dla zwierząt.

Mężczyzna przyznał się tylko częściowo do swojej winy, podczas gdy kobieta nie uznała zarzutów. W przypadku skazania za znęcanie się nad psem, grozi im do trzech lat więzienia. Sąd może również nałożyć na nich zakaz posiadania zwierząt.