SPAR i AVIA zasili Szczeciński rynek handlowy

SPAR i AVIA zasili Szczeciński rynek handlowy

SPAR, będący jednym z najpotężniejszych graczy na globalnej scenie handlowej, planuje otworzyć swój pierwszy ekspresowy punkt sprzedaży w Szczecinie jeszcze w bieżącym roku. Lokalizacja to ulica Struga, a format to SPAR Express – specjalnie przygotowane miejsce, które jest efektem współpracy z siecią stacji paliw AVIA. Ciekawostką jest fakt, że AVIA również jest stosunkowo świeżym graczem w Szczecinie. Pierwszą stację z tej sieci zbudowano na ulicy Goleniowskiej, a kolejną uruchomiono na ulicy Struga, zastępując tamtejszego Shella.

Już rok temu informowano publicznie o zamiarach ekspansji SPAR w Szczecinie. W 2021 roku sieć przejęła sklepy Piotr i Paweł, wyraźnie sygnalizując chęć dalszego rozwoju. Chociaż w Szczecinie nie otworzyli do tej pory żadnego sklepu, to jednak zaistnieli np. w Stargardzie, zamieniając tam Piotra i Pawła na SPAR. Następne miesiące przyniosły jednak wiele problemów i sieć musiała skupić się bardziej na zamykaniu sklepów niż na otwieraniu nowych. Teraz jednak wiadomo, że SPAR stawia na format Express, rozwijany wspólnie z AVIA. Pierwsza placówka tego typu w Szczecinie powstanie właśnie przy ulicy Struga. Przy okazji warto dodać, że AVIA jest obecne w Szczecinie od niedawna.

Wayne Hodson, prezes zarządu SPAR Polska, podkreśla sukcesy firmy mówiąc: „W ciągu roku otworzyliśmy ponad 40 nowych placówek SPAR na stacjach AVIA. To średnio jedna na dwa tygodnie. Widać więc sprawność naszej ekspansji oraz duże zaangażowanie we współpracę z naszym partnerem, jakim są stacje AVIA. Nasza strategia rozwoju w segmencie Express – czyli w punktach tranzytowych i na stacjach paliw, jest z sukcesem realizowana, tak jak zapowiadaliśmy.”

Placówki SPAR Express mają zbliżoną do sklepów Żabka wielkość. Sklep SPAR Express przewidziany na ulicę Strugę ma działać 24/7. Obecnie w budynku trwają prace modernizacyjne. Otwarcie sklepu planowane jest jeszcze na ten rok.