Trwają targi pracy w Szczecinie: 1000 propozycji zatrudnienia z Polski i Niemiec

Trwają targi pracy w Szczecinie: 1000 propozycji zatrudnienia z Polski i Niemiec

Obecnie Netto Arena w Szczecinie jest miejscem, gdzie na pracowników czekają ponad 1000 ofert zatrudnienia od 100 różnych firm. Swoje propozycje przedstawiają nie tylko pracodawcy z Polski, ale także z Niemiec.

Rzecznik Targów Pracy, Andrzej Ulhurski, podkreśla, że jest to świetna możliwość dla osób szukających pracy oraz dla firm, które mają wolne stanowiska do zaoferowania. Wśród poszukiwanych kandydatów znajdują się zarówno specjaliści, jak i pracownicy produkcji, osoby z bogatym doświadczeniem zawodowym oraz ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę na rynku pracy – mówi Ulhurski.

Filip Gałka, ambasador Marki Carlsberg, prezentuje oferty pracy w browarze Bosman. Obecnie poszukują oni osób do działu technicznego, takich jak energetyk czy automatyk. Piwo jest rozlewane przez cały rok, dlatego potrzebują pracowników pełnych energii, odpowiedzialnych i oczywiście miłośników piwa – wyjaśnia Gałka.

Jeden z uczestników targów chwali system pracy w browarze: cztery dni pracy, a potem przerwa. Dzięki temu można znaleźć czas na inne zainteresowania.

Na szczecińskich targach pracy pojawia się również Komenda Miejska Policji. Jak mówi młodszy aspirant Paweł Pankau, oficer prasowy Komendy, jest to dla nich doskonała okazja do pozyskania nowych kandydatów. Większość osób, które składają podania w trakcie takich wydarzeń, zostaje później przyjęta do służby – informuje Pankau.

Bożena Wit z Urzędu Pracy z Pasewalku ostrzega jednak, że większość ofert pracy od niemieckich firm wymaga biegłości w języku niemieckim, ponieważ są to zazwyczaj małe przedsiębiorstwa, gdzie język niemiecki jest niezbędny do komunikacji w zespole.

Targi pracy w Netto Arenie zakończą się o godzinie 16.