Zmiany w szczecińskim transporcie miejskim wywołują frustrację mieszkańców

Zmiany w szczecińskim transporcie miejskim wywołują frustrację mieszkańców

Z ostatnich redukcji w publicznym systemie komunikacji w Szczecinie, które nie przyniosły oczekiwanego rozwiązania problemów, wynika, że mieszkańcy miasta są coraz bardziej zdenerwowani. Zaczynając od soboty, obowiązuje nowy rozkład jazdy dla pięciu linii tramwajowych. Liczba kursów uległa zmniejszeniu, a powodem jest brak kierowców tramwajów. Niestety, wprowadzenie nowego harmonogramu nie przyniosło spodziewanych rezultatów – z programu zostały wyeliminowane dodatkowe trasy. To dotyczy konkretnie linii „7” i „11”.

Tramwaj numer 11 funkcjonuje na skróconej trasie poza godzinami szczytu, kończąc swoją trasę na Placu Żołnierza Polskiego i kierując się w stronę Pomorzan. Niemniej jednak, pomimo godzin szczytu, niektóre tramwaje jadące do ulicy Ludowej nadal są oznaczane jako odwołane.

Zmiana planu dla linii nr 7 miała na celu umożliwienie jej połączenia z linią numer 12, która jedzie w kierunku Pomorzan i Stoczni. Jednak przesiadka ta nadal może być problematyczna, gdyż dzisiaj aż 36 kursów na linii numer 7 zostało odwołanych.

Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, tłumaczył konieczność wprowadzenia zmian w tramwajach, mówiąc o braku odpowiedniej liczby motorniczych. Miał także nadzieję, że problem niewyjeżdżających tramwajów po sobotnich zmianach zostanie rozwiązany raz na zawsze.