Zaplanowany remont przystanków autobusowych na ul. Roosevelta

Zaplanowany remont przystanków autobusowych na ul. Roosevelta

Pomimo tego, że przystanki autobusowe mieszczące się na ulicy Roosevelta w Szczecinie zostały ukończone, autobusy należące do linii 107 nie używają ich jeszcze. Dziennikarze z lokalnej gazety, Głos Szczeciński, zdecydowali się dowiedzieć bezpośrednio od Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego (ZDiTM), kiedy te nowe przystanki zostaną wprowadzone do użytku.

Na pytanie dziennikarzy odpowiedziała Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM: „Przystanki znajdujące się na Roosevelta zostaną otwarte wtedy, gdy autobusy będą mogły wjechać na torowisko wzdłuż alei Wyzwolenia. Analizujemy obecnie końcowe rozwiązania dla Placu Rodła. Gdy tylko zbliży się data ukończenia prac, będziemy informować o wszelkich zmianach.”

Głos Szczeciński postanowił również zapytać, czy aktualne przystanki na Placu Rodła służyć będą jedynie jako miejsca postojowe dla autobusów. Na to pytanie Marta Kwiecień-Zwierzyńska odpowiedziała: „Ostateczne decyzje dotyczące tych przystanków nie zostały jeszcze podjęte. Będziemy informować o wszystkich zmianach na bieżąco.”

Przypomnijmy, że planowany jest bezkolizyjny wjazd dla autobusów na skrzyżowaniach al. Wyzwolenia – Mazowiecka oraz Matejki – Mazowiecka – Roosevelta. To propozycja tzw. „rewolucji torowej”. Za wykonanie tych prac odpowiedzialna jest firma ZUE S.A. z Krakowa, której oferta wynosi 174,42 mln zł.