Zmiany w komunikacji miejskiej w Szczecinie podczas obchodów Wszystkich Świętych

Zmiany w komunikacji miejskiej w Szczecinie podczas obchodów Wszystkich Świętych

O nadchodzących obchodach Wszystkich Świętych mieszkańcy Szczecina i przybyli z innych miejsc mają okazję skorzystać z usług komunikacji miejskiej, aby odwiedzić groby swoich bliskich na lokalnych cmentarzach. Zmiany w funkcjonowaniu transportu miejskiego zostały już zaplanowane i mają wejść w życie tej soboty.

W dniu uroczystości listopadowych, szczecińska komunikacja miejska zostanie znacznie wzmocniona. Na ulicach miasta pojawi się więcej środków transportu publicznego, wprowadzone zostaną nowe trasy i linie. Dodatkowo, około stu specjalistów będzie odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa i płynności ruchu. Podjęte działania mają na celu zapewnienie sprawnego i bezpiecznego dojazdu do miejsca spoczynku zmarłych dla wszystkich zainteresowanych.

ZDiTM, czyli Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, przygotował siedem punktów informacyjnych. W tych miejscach mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje o wprowadzonych zmianach w komunikacji miejskiej oraz możliwościach zakupu biletów w kasach biletowych. Punkty informacyjne będą zlokalizowane w strategicznych miejscach: przy Bramie I, II, III i IV Cmentarza Centralnego oraz na pl. Kościuszki i pętlach komunikacyjnych na Gumieńcach i ul. Ludowej.