Incydent w Wielanowie: Pożar domu jednorodzinnego zakończony poważnym incydentem

Incydent w Wielanowie: Pożar domu jednorodzinnego zakończony poważnym incydentem

Informacje zostały przekazane przez mł. bryg. Tomasza Kubiaka, rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, dotyczące tragicznego pożaru w Wielanowie. Wydarzenie to skutkowało poważnym uszczerbkiem na zdrowiu jednej osoby, która została przetransportowana do szpitala. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego był użyty do przewiezienia poszkodowanej osoby.

Wypadki, takie jak ten, który wydarzył się w Wielanowie – małej miejscowości położonej w powiecie szczecineckim – są zawsze poruszające. W tym przypadku, pożar domu jednorodzinnego miał miejsce w czwartek, po godzinie 11.

Młody brygadier Kubiak podkreślił powagę sytuacji, informując o ewakuacji jednej osoby, która doznała obrażeń w wyniku pożaru. Osoba ta została natychmiast przewieziona śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do najbliższego szpitala, co podkreśla powagę jej stanu.

Dodatkowo, sytuacja była na tyle poważna, iż zaangażować musiano aż cztery zastępy straży pożarnej. Prace nad opanowaniem ognia okazały się skuteczne.