Zdarzenie w Szczecinie – pies pozostawiony w samochodzie przez 30 minut

Zdarzenie w Szczecinie – pies pozostawiony w samochodzie przez 30 minut

Nieprzyjemne zdarzenie miało miejsce podczas upalnego weekendu w mieście Szczecin. Na parkingu przed jednym z miejscowych centrów handlowych, w samochodzie został zapomniany pies przez okres pół godziny. Właścicielką pojazdu była 63-letnia kobieta, która udała się na zakupy pozostawiając zwierzę wewnątrz auta.

Chociaż jedna ze szyb w aucie była nieznacznie uchylona, policjanci, którzy zauważyli psa, stwierdzili, że zwierzę intensywnie oddychało i nie miało dostęp do płynów. Rejestracja monitoringu potwierdziła, że pies przebywał w samochodzie już od 30 minut. Policja podjęła decyzję o wybiciu szyby i uwolnieniu zwierzęcia. Po chwili na miejscu pojawiła się właścicielka – obywatelka Niemiec, która przeprosiła policjantów za swój błąd i została pouczona na miejscu.

Niestety, to nie jest pierwsza sytuacja tego typu opisywana w mediach. Podobne incydenty miały miejsce również w innych częściach kraju – na Pomorzu pewna pani pozostawiła swojego psa zamkniętego w samochodzie na parkingowym miejscu, gdy sama poszła się kąpać na plaży. Z kolei w województwie mazowieckim doświadczyć musiały tego dwoje dzieci, które matka zostawiła zamknięte w aucie, aby skorzystać z usług solarium. Te przykre historie są dowodem na to, że pomimo licznych ostrzeżeń i apeli policyjnych nadal zdarzają się osoby, które bezmyślnie narażają życie swoich bliskich i zwierząt domowych. Warto pamiętać, że temperatura we wnętrzu samochodu może osiągnąć poziom śmiertelny nawet po kilku minutach.