Zawalenie dachu hali w Szczecinie – jedna osoba ranna

Zawalenie dachu hali w Szczecinie – jedna osoba ranna

W piątkowy wieczór, po godzinie 19, w Szczecinie doszło do częściowego zawalenia dachu hali przy ulicy Kablowej. W momencie zdarzenia w budynku przebywało 144 osoby. Przykrym zdarzeniem poszkodowana została jedna osoba, której noga odniosła obrażenia. Okoliczności zdarzenia naprowadzają na myśl, że mogło mieć ono związek z silnym frontem burzowym przewalającym się nad miastem w tamtym czasie, jednak nie potwierdzono tego oficjalnie – informuje kapitan Franciszek Goliński, reprezentujący szczecińską komendę miejską Państwowej Straży Pożarnej.

Otrzymawszy zgłoszenie o uszkodzeniu konstrukcji około godziny 19:20, strażacy natychmiast podjęli działania. Nie bez znaczenia jest fakt, że budynek, którego fragment dachu uległ zawaleniu, rozpościera się na obszarze ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych. Dochodziły do nich doniesienia o uszkodzeniach zewnętrznych ścian – relacjonuje kpt. Goliński.

W trakcie akcji ustalono, iż w momencie zawalenia dachu w hali przebywały 144 osoby. Bezpiecznie opuściły one budynek na polecenie straży pożarnej oraz zarządcy obiektu. Poszkodowana osoba otrzymała natychmiastową pomoc od ekipy ratownictwa medycznego – dodaje kapitan Goliński.

Na miejscu działały różne siły i środki, w tym funkcjonariusze z grupy poszukiwawczo-ratowniczej. Ich zadaniem było potwierdzenie ewakuacji wszystkich osób znajdujących się wcześniej w budynku. Zgodnie z informacjami kapitana Golińskiego, wszyscy pracownicy zostali skrupulatnie ewakuowani i są bezpieczni.

Pomimo intensywnych burz nad Szczecinem tego wieczoru, które mogły być jednym z czynników wpływających na stan hali, strażacy na razie nie wydali ostatecznej opinii co do przyczyny zdarzenia. Kapitan Goliński poinformował, iż ocenę stabilności budynku oraz przyczyny zdarzenia podejmą inspektorzy nadzoru budowlanego.