Szczecińskie kurtyny wodne: radosna ochłoda dla mieszkańców

Szczecińskie kurtyny wodne: radosna ochłoda dla mieszkańców

Mieszkańcy Szczecina obecnie cieszą się piękną pogodą, jednak nadmierna ekspozycja na słońce może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Aby zniwelować to ryzyko, w mieście zainstalowano dodatkowe kurtyny wodne.

Te innowacyjne urządzenia zostały rozmieszczone w strategicznych punktach miasta, takich jak okolice nowoczesnego biurowca Oxygen i Plac Adamowicza, gdzie pojawiły się już w ubiegłym tygodniu. Są one aktywowane, kiedy temperatura powietrza przekracza 27 stopni Celsjusza. Dzięki nim tworzy się rześka, wodna mgła, która nie tylko skutecznie chłodzi otoczenie, ale również dostarcza wielu emocji najmłodszym mieszkańcom miasta.

Specjalistyczne ekipy ZWiK zadbały o to, aby miejsca takie jak Strefa Dziecięca na placu Adama Mickiewicza, Strefa Czystej Wody dla Szczecina przy zejściu z mostu pontonowego oraz Nabrzeże Starówka zostały wyposażone w punkty do ochłodzenia.

Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZWiK, przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas upalnych dni. – Przy tak wysokich temperaturach nie zapominajmy o odpowiednim nakryciu głowy i regularnym nawadnianiu organizmu. Wystarczy zaopatrzyć się w bidony i napełniać je kranówką w specjalnych poidełkach, które znajdują się tuż obok naszych kurtyn wodnych – dodaje.