Zagrożenie na ulicy 26 Kwietnia: pożar mieszkania spowodował ewakuację ponad 50 mieszkańców

Zagrożenie na ulicy 26 Kwietnia: pożar mieszkania spowodował ewakuację ponad 50 mieszkańców

Tragiczny incydent miał miejsce zaraz po przekroczeniu godziny 5.00 rano. Mieszkanie usytuowane na ulicy 26 Kwietnia w Szczecinie stanęło w płomieniach. Jak poinformował Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, zdarzenie to miało miejsce na szóstym piętrze bloku mieszkalnego, co wymusiło konieczność natychmiastowej ewakuacji wszystkich mieszkańców tamtego budynku.

Ilość osób, które musiały opuścić swoje domy wyniosła około 50. Przyczyny wybuchu pożaru w mieszkaniu na szóstym piętrze budynku na ulicy 26 Kwietnia są jeszcze nieznane. Szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia mają zostać ustalone przez straż pożarną oraz policję.

Rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, Tomasz Kubiak, przekazał również informacje o ofiarach tego tragicznego zdarzenia. Trzy osoby doznały obrażeń. Dwie z nich musiały zostać przetransportowane do najbliższego szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Osobom tym towarzyszyły objawy podtrucia gazami. Na miejscu zdarzenia interweniowały cztery zastępy straży pożarnej.

Na chwilę obecną nie jest jeszcze znana data, kiedy wszyscy mieszkańcy budynku przy ulicy 26 Kwietnia będą mogli powrócić do swoich domów.