Uruchomienie systemu RedLight na skrzyżowaniu ulic 26 Kwietnia, Taczaka i Derdowskiego

Uruchomienie systemu RedLight na skrzyżowaniu ulic 26 Kwietnia, Taczaka i Derdowskiego

Od teraz, każdy kierowca, który zdecyduje się ignorować czerwone światło na skrzyżowaniu ulic 26 Kwietnia, Taczaka i Derdowskiego, zostanie zarejestrowany przez nowo uruchomiony system RedLight. Jest to rezultat aktywacji 26 kamer, które mają za zadanie identyfikację samochodów, które łamią prawo drogowe przez przejeżdżanie na czerwonym świetle.

Jak informuje Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym na swoim profilu, system działa w taki sposób, że kiedy pojazd przekracza wirtualną linię detekcji podczas świecenia czerwonego światła, automatycznie rozpoznaje i rejestruje wykroczenie popełnione przez kierującego tym pojazdem.

Właściciele samochodów złapanych na łamaniu przepisów muszą nastawić się na konsekwencje porównywalne z tymi, które niesie za sobą zrobienie zdjęcia przez fotoradar. Zostaną oni powiadomieni o swoim wykroczeniu poprzez wezwanie do zapłaty mandatu wysłane na ich adres. Minimalna kara finansowa wynosi 500 złotych, a dodatkowo nałożonych zostaje 15 punktów karnych.

Skrzyżowanie ulic 26 Kwietnia, Taczaka i Derdowskiego jest pierwszym miejscem w Szczecinie, gdzie zainstalowano system RedLight. Wcześniej system ten został już wdrożony na innych skrzyżowaniach, między innymi w Łodzi i Wrocławiu. Dodatkowo, podobny system monitoringu jest stosowany także na przejazdach kolejowych.