Lotnisko w Goleniowie zwiększa liczbę połączeń – powrót do ulubionych tras

Lotnisko w Goleniowie zwiększa liczbę połączeń – powrót do ulubionych tras

Port Lotniczy Szczecin Goleniów planuje wznowić połączenia lotnicze do Krakowa i Dublina, zwiększając jednocześnie liczbę lotów do Londynu i Warszawy. Te zmiany oznaczają, że pasażerowie mają teraz większą różnorodność możliwości podróży.

Od 1 marca samoloty przewoźnika Ryanair będą ponownie latały na trasie do Krakowa, a od 20 marca tego samego przewoźnika będzie można znów skorzystać z połączenia do Dublina. Jeszcze wcześniej, już od 18 marca, liczba lotów tygodniowo do Londynu wzrośnie z obecnych pięciu do sześciu.

Natalia Wilkowiecka z Portu Lotniczego Szczecin Goleniów informuje, że wraz z nadejściem letniego rozkładu, Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą liczbę rejsów na trasie do Warszawy z 19 do 22 w tygodniu. Ta zmiana, która nastąpi 31 marca, umożliwi lepsze wykorzystanie możliwości przesiadkowych w Warszawie i umożliwi podróżowanie do wielu miejsc w Europie, Ameryce i Azji.

W okresie letnim biura podróży ponownie będą oferowały czarterowe loty do Turcji i Bułgarii, które w ubiegłym roku przyciągnęły prawie 40 tysięcy pasażerów. Natalia Wilkowiecka wyraża optymizm, że nadchodzący sezon będzie jeszcze lepszy, zwracając uwagę na wcześniejsze uruchomienie lotów do Turcji przez biuro podróży Coral Travel – już 27 kwietnia.

Rok 2023 był dla lotniska w Goleniowie bardzo dobry, korzystało z niego ponad 477 tysięcy pasażerów. To wzrost o 14% w porównaniu do poprzedniego roku, co jest zapowiedzią powrotu do wyników sprzed pandemii.

Obecnie z lotniska Szczecin Goleniów można skorzystać z licznych połączeń, w tym z PLL LOT do Warszawy, Ryanair do Liverpoolu, Londynu, Krakowa i Dublina, WizzAir do Oslo Torp i Norwegian do Oslo Gardermoen, a także z oferty biur podróży Coral Travel, TUI, Rainbow i Itaka na trasach do Antalyi i Burgas.