Zablokowana droga krajowa nr 11 z powodu osuwiska w okolicy Pietrzykowa

Zablokowana droga krajowa nr 11 z powodu osuwiska w okolicy Pietrzykowa

Podczas prowadzenia prac budowlanych przy drodze ekspresowej S11 doszło do osunięcia terenu na drodze krajowej nr 11, w pobliżu miejscowości Pietrzykowa. W wyniku tego zdarzenia, trasa została zablokowana dla ruchu w obu kierunkach. Organizowane są objazdy, co potwierdza dyżurny Punktu Informacji Drogowej oddziału szczecińskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Informacja o zaistniałym osuwisku dotarła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we wczesnych godzinach czwartkowego poranka, a jej źródłem był wykonawca robót budowlanych przy trasie S11. Osuwisko miało miejsce nieopodal Pietrzykowa, które leży w gminie Szczecinek, województwo zachodniopomorskie.

Dopóki nie zostanie naprawione uszkodzenie, ruch na drodze krajowej nr 11 pozostanie zablokowany. Wskazane są trasy objazdowe: dla osób zmierzających w stronę Szczecinka przez Biały Bór, natomiast dla podróżujących w stronę Bobolic poprzez Wierzchowo oraz Czechy do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 171.

Na trasie między Szczecinkiem a Bobolicami utrudnienia mogą utrzymać się do soboty, najprawdopodobniej do godzin przedpołudniowych.