Wkrótce honorowanie nowo wybranych Ambasadorów Miasta Szczecin: Andrzeja Łazowskiego i Marka Licendorfa

Wkrótce honorowanie nowo wybranych Ambasadorów Miasta Szczecin: Andrzeja Łazowskiego i Marka Licendorfa

W nadchodzącym czasie, dokładnie 5 lipca, Urząd Miasta w Szczecinie będzie gościł Andrzeja Łazowskiego oraz Marka Licendorfa, którzy to zostaną uhonorowani tytułem Ambasadorów Szczecina za obecny rok. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest osobom, które przyczyniają się do rozwoju miasta i reprezentują je na zewnątrz.

Andrzej Łazowski, znany fotograf, od dawna angażuje się w działania szczecińskiego środowiska artystycznego. Dedykuje swój czas na promocję integracji polsko-niemieckiej poprzez swoje fotografie. Jego twórczość skupia się na przedstawianiu Szczecina, Pomorza Zachodniego oraz pogranicza przez pryzmat ich historii, kultury i życia społecznego.

Marek Licendorf posiada 25-letnie doświadczenie jako neurochirurg i jest uważany za jednego z pionierów w swojej dziedzinie. Współtworzył najnowocześniejszy Oddział Kliniczny Neurochirurgii Dziecięcej w Szpitalu Zdroje w Szczecinie. Jego wkład w rozwój polskiej medycyny, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, jest nieoceniony.

Uroczystość wręczenia tytułu Ambasadora Szczecina odbędzie się 5 lipca, w piątek, o godzinie 9.30 podczas specjalnej sesji Rady Miasta. W tym samym czasie zostaną również wręczone Medale za Zasługi dla Miasta. Ich laureatami będą Stefania Biernat, doktor Bazyli Baran oraz profesor Ryszard Wilk.