Wyremontowana świetlica wiejska w Kunowie: Druga próba zakończona sukcesem

Wyremontowana świetlica wiejska w Kunowie: Druga próba zakończona sukcesem

Z radością mieszkańcy Kunowa, położonego w gminie Kobylanka, przyjęli wiadomość o rozpoczęciu remontu lokalnej świetlicy. Znaczne koszty tej inwestycji, wynoszące około 1,5 miliona złotych, zostały już zakalkulowane.

Umowa została właśnie podpisana i wykonawca nie zwlekał z rozpoczęciem kapitalnego remontu budynku, który od dłuższego czasu wymagał napraw. Na początku tego tygodnia reprezentanci firmy Probud z miejscowości Chlebówka wkroczyli na teren budowy. Aktualnie prace koncentrują się na burzeniu, skuwaniu oraz rozbieraniu ścianek.

Julita Pilecka, pełniąca funkcję wójta gminy Kobylanka, wyraża nadzieję, że już w przyszłym roku mieszkańcy Kunowa będą mogli cieszyć się swoją odnowioną wiejską świetlicą. Zaznacza również, że prawie 98 procent 1,5 miliona złotych, czyli prawie całość kosztów inwestycji, pokrył Rządowy Program Odbudowy Zabytków.

Godne podkreślenia jest to, że wcześniej już raz udało się zdobyć dofinansowanie na remont świetlicy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Niestety, większość radnych zdecydowała o zablokowaniu tego przedsięwzięcia, co skutkowało koniecznością rezygnacji z tych funduszy – mówi wójt Kobylanki.

Choć planowany termin ukończenia prac remontowych przewidziany jest na koniec maja przyszłego roku, wykonawca nie wyklucza możliwości wcześniejszego zakończenia inwestycji. Mieszkańcy Kunowa od wielu lat czekali na ten moment.

Lokalni mieszkańcy z radością podkreślają, że wreszcie coś się zaczyna dziać w ich miejscowości. Dotychczas próba organizacji jakiegokolwiek wydarzenia była niemożliwa z powodu braku odpowiedniego miejsca – mówią mieszkańcy Kunowa znajdującego się pod Stargardem.