Wypadek drogowy z udziałem autobusu przewożącego dzieci – jeden poszkodowany zabrany do szpitala

Wypadek drogowy z udziałem autobusu przewożącego dzieci – jeden poszkodowany zabrany do szpitala

Pojazd przewożący dzieci był zaangażowany w kolizję na trasie prowadzącej ze Szczecina nad morze. W wyniku tego incydentu, jedno z dzieci musiało zostać przetransportowane helikopterem do szpitala, natomiast dwóch dodatkowych uczestników zdarzenia otrzymało pierwszą pomoc na miejscu.

Młodsza aspirant Natalia Gogosza reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Goleniowie poinformowała nas o szczegółach zdarzenia. Doszło do niego na 83. kilometrze trasy S3 prowadzącej w stronę Świnoujścia. W tym incydencie brały udział autobus oraz cztery pojazdy osobowe.

Z dostępnych informacji wynika, że incydent został spowodowany przez kierowcę autobusu, który nie utrzymał odpowiedniej odległości od innych pojazdów i następnie uderzył w cztery samochody osobowe. Gogosza potwierdziła, że w wyniku tej kolizji ucierpiały trzy osoby – dwoje dzieci i jeden dorosły. Kierujący autobusem był na szczęście trzeźwy w momencie zdarzenia.

Jedno z dzieci, które ucierpiało w wyniku tego wypadku, zostało przewiezione śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Szczecinie ze względu na obrażenia głowy. W wyniku tego incydentu czas podróży ze Szczecina nad morze może się wydłużyć nawet o dwie godziny, ponieważ droga jest obecnie zablokowana i ruch jest kierowany objazdem.

Młodsza aspirant Gogosza powiedziała również, że planowane jest jak najszybsze przywrócenie normalnego ruchu na drodze, choć początkowo będzie on możliwy tylko jednym pasem.