Wyjątkowe zwiedzanie Szczecina podczas XI Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego

Wyjątkowe zwiedzanie Szczecina podczas XI Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego

Tegoroczne obchody XI Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Szczecinie zaplanowano na sobotę, 24 lutego. Na ten dzień przewidziano specjalne spacery tematyczne poprowadzone przez doświadczonych przewodników, które będą dostępne dla mieszkańców miasta całkowicie bezpłatnie. Mimo że wiele z tych propozycji zostało już zarezerwowanych przez osoby, które zdecydowały się na wcześniejszą rejestrację, zainteresowanie było ogromne. Niemniej jednak, nadal można wybierać spośród 14 propozycji, które są otwarte dla nielimitowanej liczby uczestników. Są wśród nich oferty zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Punkt zbiórki dla większości grup to plac Lotników o godzinie 11.00.

Dzieci od sześciu lat wraz z rodzicami mogą uczestniczyć w spacerach po dziedzińcach zamkowych. Dorosłym natomiast poleca się propozycje takie jak „Kulturalny i rozrywkowy Szczecin na starej fotografii” – autorska trasa z wizytą w Sali Balowej Pałacu Ziemstwa i Domu Kultury „Słowianin”, z przewodnikiem Maciejem Dobromilskim, „Jak na bal – to do Szczecina” – autorska trasa z przewodnikiem Joanną Grycko, czy „Szczecin znad Odry” – autorska trasa z przewodnikiem Mirosławem Rafińskim.

Wśród pozostałych propozycji znajdują się także „Restauracje Puszczy Bukowej” prowadzony przez Mirosława Wacewicza, „Sentymentalny spacer po książęcym Dąbiu” z przewodnikiem Ryszardem Kotlą, „Zapomniane osiedle Grünhof” z Dariuszem Wybranowskim na czele, czy „Trasą katastrof, tragedii i wypadków” prowadzoną przez Michała Rembasa. Miłośników literatury zainteresować może „Hans Chrystian Andersen na dworcu w Szczecinie” – 180 lat komunikacji książki w mieście z Przemysławem Głową jako przewodnikiem. Natomiast Małgorzata Duda oprowadzi uczestników szlakiem „O bogaczach i biedakach w dawnym Szczecinie”. Nie zabraknie również propozycji dla miłośników historii – jest to spacer „Szlakiem Ottona z Bambergu”. Można też skorzystać ze zwiedzania miasta w języku niemieckim oraz angielskim.

Organizatorami XI Międzynarodowego Dnia Przewodnika są Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia razem z Zachodniopomorskim Stowarzyszeniem Pilotów i Przewodników. Wydarzenie zakończy koncert organowy o godzinie 14.30 w Katedrze św. Jakuba.