Wybuch gazu w domu jednorodzinnym w Szczecinie

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym w Szczecinie

6 listopada potężny wybuch postawił na nogi mieszkańców Szczecina. W domku jednorodzinnym prawdopodobnie nastąpił wybuch gazu. Straż Pożarna wyciągnęła z budynku siedem osób. Wśród rannych była dwójka dzieci. Na szczęście nikt nie zginął.

Wybuch gazu w domku jednorodzinnym

W sobotę przed godziną 16.00 nastąpił wybuch gazu w domku jednorodzinnym. Straż Pożarna pojechała na miejsce zdarzenia. Udało jej się ewakuować siedem osób. Wśród poszkodowanych była dwójka dzieci. Strażakom udało się podnieść ścianę budynku. Rannych zostało 7 osób, które przebywały w budynku w momencie wybuchu gazu. Do osób poszkodowanych wezwano pogotowie. W budynku przebywało dwoje dzieci w wieku 3 i 7 lat, a także pięć osób dorosłych w wieku od 30 do 61 lat. Poszkodowani doznali urazów kręgosłupa, głowy, a niektórzy mieli poparzone kończyny. Najbardziej ucierpiał 61 – latek, w chwili transportu do szpitala był nieprzytomny, miał poparzone ponad 50% ciała.

Pomagali sąsiedzi

W wydobywaniu ofiar wybuchu pomagali sąsiedzi jeszcze zanim na miejscu pojawiła się Straż Pożarna. Pomogli oni opuścić wnętrze domu dzieciom i podnieśli ścianę, która przygniotła kobietę. Później na miejscu pracowało już sześć zastępów Straży Pożarnej. W transporcie do szpitala pomagały dwa śmigłowce LPR oraz karetki pogotowia. Strażacy zakończyli akcję odgruzowania około godziny 19.30.