Wielka inwestycja nad Odrą przez firmę jednego z najbardziej zamożnych Polaków

Wielka inwestycja nad Odrą przez firmę jednego z najbardziej zamożnych Polaków

Nad rzeką Odrą, na terenie Kępy Parnickiej położonej obok mostu kolejowego, planowany jest zestaw budynków pod nazwą Heyki City Atal. Kompleks ten będzie składać się z 404 lokali, a jego budowę firma Atal zamierza rozpocząć jeszcze w tym kwartale, jak zapewniają jej przedstawiciele. Inwestycja ta zlokalizowana jest przy ulicach Heyki 1 i 2.

Właścicielami terenu stała się Grupa Atal, ogólnopolski deweloper z siedzibą w Cieszynie. Przewodzi mu Zbigniew Juroszek, który wraz ze swoim synem Mateuszem zajmuje 9. miejsce na liście najbogatszych Polaków magazynu „Forbes”. Są znani nie tylko z działalności budowlanej ale również rozwijania firmy bukmacherskiej STS. Deweloper ten przejął działkę od wrocławskiego dewelopera PCG, który wcześniej planował tam realizować własną inwestycję.

Chociaż przedstawiciele Grupy Atal na razie nie chcą ujawnić szczegółów dotyczących swojej inwestycji na ulicach Heyki, oczekuje się, że ich plany będą podobne do wcześniejszych planów PCG. Planowana powierzchnia użytkowa ma wynosić ponad 23 tys. m2, a liczba lokali – 404. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się w drugim kwartale bieżącego roku, co będzie pierwszą inwestycją Grupy Atal w Szczecinie.

Zbigniew Juroszek, prezes Grupy Atal, zapowiedział, że firma zamierza na stałe związać się z rynkiem szczecińskim. W wyniku swojej analizy potencjału tego rynku, zdecydowali o utworzeniu tam stałego oddziału z pełnym personelem. Podobne oddziały funkcjonują już w innych aglomeracjach, gdzie firma prowadzi swoją działalność.

Przedstawiciele Grupy Atal ujawnili również, że są właścicielami jeszcze jednej działki w Szczecinie, ale nie podali jej lokalizacji. Przypomnijmy, że do dewelopera PCG należał także teren na Wyspie Zielonej, w pobliżu osiedla budowanego przez Budnex. Do tej pory Grupa Atal prowadziła inwestycje w Śląsku, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Posiadają ponad 30 lat doświadczenia na rynku nieruchomości i ich akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.