Wandale zniszczyli niedawno odremontowaną murawę

Wandale zniszczyli niedawno odremontowaną murawę

Przedstawiciele klubu Sokół Pyrzyce zastali po świętach niemiłą niespodziankę; ich boisko trawiaste, które miało służyć najmłodszym piłkarzom na wiosnę, zostało całkowicie zrujnowane. Widać, że ktoś wtargnął na stadion i wykorzystał boisko do robienia pączków, co w konsekwencji sprawiło, że nowo przygotowana murawa została całkowicie rozjechana.

Zniszczenia na boisku zauważono dopiero we wtorek rano. Powstało ono od podstaw jesienią i miało służyć głównie dzieciom na wiosnę do gier i zabaw. Ludzie z klubu, w tym rodzice dzieci, ciężko pracowali, aby stworzyć boisko, a rolnicy użyczyli im niezbędnych narzędzi, jak powiedział Mazurkiewicz. Wysiłek wielu osób został jednak zniweczony, a zespół apeluje o pomoc w wykryciu osoby lub osób, które spowodowały szkody. Obiekt jest własnością Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, ale nie posiada monitoringu. Nie wiadomo jakie działania podejmie OSiR, gdyż nie odpowiada na wezwania. Ponadto nie złożono oficjalnego zawiadomienia na policję.

Sierż. Agata Gamułkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach upoważniła funkcjonariuszy do częstszego patrolowania okolic stadionu, aby nie dochodziło do podobnych incydentów.