W Sławnie zdarzył się niecodzienny wypadek drogowy: samochód uderzył w lokomotywę

W Sławnie zdarzył się niecodzienny wypadek drogowy: samochód uderzył w lokomotywę

W miejscowości Sławno miało miejsce nietuzinkowe zdarzenie drogowe, które mogło mieć tragiczny finał. W godzinach wieczornych, około 18, na przejeździe kolejowym na ulicy Gdańskiej, doszło do kolizji między samochodem osobowym marki Renault a lokomotywą prowadzącą pociąg.

Kierujący pojazdem, urodzony w 1960 roku, zeznał policji, że zatrzymał swój samochód przed przejazdem kolejowym, który od kilku dni był niesprawny. Przed tym niebezpiecznym miejscem uczulają odpowiednie oznakowania – potwierdziła rzecznik prasowa komendy policji w Sławnie.

Kierowca Renault miał wrażenie, że zatrzymał się zbyt blisko torów. W obronie własnej decydował się na cofnięcie pojazdu, lecz niefortunnie pomylił biegi.

Kinga Warczak, rzecznik prasowy sławieńskiej komendy policyjnej przyznała: „To zdarzenie mogło mieć tragiczne skutki. Na szczęście kierowcy udało się uniknąć poważniejszych konsekwencji”.

Na szczęście zarówno dla mężczyzny prowadzącego samochód, jak i dla jego pasażerki, wypadek nie spowodował żadnych obrażeń.