Utrudnienia dla kierowców w Szczecinie w związku z pracami drogowymi

Utrudnienia dla kierowców w Szczecinie w związku z pracami drogowymi

Od środy, 16 sierpnia, szczecińscy kierowcy będą musieli zmierzyć się z utrudnieniami drogowymi na dwóch kluczowych arteriach miasta. Przewidziane są tutaj prace związane z modernizacją nawierzchni oraz budową spowalniaczy – informuje Kacper Reszczyński reprezentujący Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego.

Na początek, do poniedziałku 21 sierpnia, zostanie zawieszony ruch pojazdów kołowych na fragmencie ulicy Jagiellońskiej – od Alei Piastów do Alei Wojska Polskiego. To następstwo drugiego etapu przebudowy tej ważnej dla Szczecina trasy. Autobusy komunikacji miejskiej obsługujące linię numer 86 zostaną przekierowane. Podróżni mogą spodziewać się zmienionej trasy: od al. Wojska Polskiego do pl. Szarych Szeregów i dalej al. Piastów (autobusy jadące w kierunku „Zakładów Piekarniczych” zostaną skierowane na torowisko) a następnie od ul. Jagiellońskiej swoją stałą trasą.

Ważna informacja dotyczy przystanku „Piastów” – autobusy, które kursują w stronę „Zakładów Piekarniczych”, będą korzystały ze wspólnego przystanku autobusowo-tramwajowego dla linii 11, 12, 523, 524. Zamknięcie tego odcinka ulicy Jagiellońskiej wynika z konieczności budowy spowalniaczy.

Również od środowej daty, ale do końca miesiąca – 31 sierpnia, planowane są prace drogowe dotyczące wymiany nawierzchni na ulicy Derdowskiego. Działania obejmują fragment ulicy od Stanisława Ignacego Witkiewicza do 26 Kwietnia. W sytuacji, gdy zajdzie taka konieczność, ten odcinek może być tymczasowo zamknięty dla ruchu.