Jednostka piłkarska US Salernitana wybiera Mateusza Łęgowskiego

Jednostka piłkarska US Salernitana wybiera Mateusza Łęgowskiego

Według najnowszych doniesień, Mateusz Łęgowski, 20-letni pomocnik piłkarski, jest bliski dołączenia do drużyny US Salernitana z południa Włoch. Proces ten będzie jednak zależał od wyników testów medycznych, które mają zostać przeprowadzone w środę. Ostateczna decyzja zostanie podjęta po analizie wyników tych testów. Jeżeli wyniki okażą się pozytywne, US Salernitana, której szkoleniowcem jest Paulo Sousa, zaproponuje Łęgowskiemu umowę na warunkach zawierających opłatę transferową w wysokości trzech milionów euro oraz dodatkowe bonusy.

Mateusz Łęgowski jest kolejnym polskim piłkarzem, który stara się o miejsce w włoskiej drużynie US Salernitana. To młoda gwiazda Pogoni Szczecin już teraz znajduje się na progu kluczowego momentu swojej kariery. Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych godzin poznamy go jako nowego gracza zespołu ze Stadio Arechi – oczywiście o ile nie pojawią się żadne nieprzewidziane okoliczności.

Informacje o potencjalnej transakcji ujawnił Gianluca Di Marzio, dziennikarz specjalizujący się w sprawach transferowych. Według jego doniesień, US Salernitana zamierza zapewnić Pogoni Szczecin kwotę trzech milionów euro plus dodatkowe bonusy za transfer Łęgowskiego. Po przejściu do Salerno, nasz młody talent spotka się z Paulo Sousą, byłym selekcjonerem reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie w barwach Salernitany występował Krzysztof Piątek.

Przyjrzyjmy się trochę bliżej karierze Łęgowskiego: dorobek 20-latka obejmuje łącznie 51 występów w pierwszej drużynie Pogoni Szczecin. Podczas tych spotkań zdobył cztery bramki i zanotował cztery asysty. Ma też na swoim koncie debiut w pierwszej reprezentacji Polski – we wrześniu 2022 r., podczas meczu Ligi Narodów przeciwko Holandii.