Uniewinnienie matki za tragiczne zdarzenie: śmierć rocznego dziecka w nagrzanym pojeździe

Uniewinnienie matki za tragiczne zdarzenie: śmierć rocznego dziecka w nagrzanym pojeździe

Źródła prawnicze informują, że Sąd Okręgowy w Szczecinie podtrzymał pierwotny wyrok – matka, która niefortunnie pozostawiła swojego rocznego dziecka w zaparkowanym aucie na słońcu, nie zostanie skazana na karę pozbawienia wolności. Zarzucono jej nieintencjonalne spowodowanie śmierci swojego młodego syna, który miał tylko półtora roku.

Według dokumentacji sądowej, incydent ten nastąpił w 2022 roku. Wówczas trzydziestoośmioletnia mieszkanka Szczecina miała za zadanie zawieźć swoje starsze dzieci do przedszkola, a następnie odwieźć najmłodszego do żłobka. Niestety, nie spełniła drugiego zadania. Mały chłopiec został samotnie pozostawiony na kilka godzin w gorącym aucie, co doprowadziło do jego tragicznej śmierci.

Kobieta była oskarżona o „niedopatrzenie prowadzące do śmierci malutkiego syna poprzez opuszczenie go bez nadzoru w zamkniętym pojeździe. To niewłaściwe działanie spowodowało poważne problemy z krążeniem i oddychaniem u dziecka, co z kolei spowodowało udar cieplny i ostatecznie doprowadziło do śmierci dziecka”.

Informacje z 7 lutego wskazują, że Sąd Okręgowy w Szczecinie podtrzymał początkowy wyrok. Sąd postanowił wówczas zawiesić postępowanie przeciwko szczeciniance na okres dwóch lat próby, który upłynie w maju 2025 roku.