Przystanek tramwajowo-autobusowy w centrum miasta zaczyna się kształtować

Przystanek tramwajowo-autobusowy w centrum miasta zaczyna się kształtować

Przy torowisku na pl. Zwycięstwa, dokładnie na wysokości świątyni pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, zostały już postawione konstrukcje pierwszych wiat przystankowych. W planach jest, że ten nowy śródmiejski przystanek będzie obsługiwał zarówno autobusy, jak i tramwaje jadące w stronę pl. Kościuszki.

Podczas obecnie prowadzonych prac remontowych w tej części miasta jednym z głównych założeń jest umożliwienie pasażerom łatwiejszego dostępu do odnowionego odcinka al. Wojska Polskiego. Obecnie, aby dotrzeć tam z najbliższego przystanku tramwajowego znajdującego się na al. Niepodległości, trzeba pokonać dystans ponad 300 metrów. Dlatego zaplanowano utworzenie dodatkowego przystanku.

Na tym nowym przystanku będą również miały postoje autobusy, które wcześniej odbierały swoich pasażerów bezpośrednio spod budynku Medicusa.

W ramach prac renowacyjnych na pl. Zwycięstwa przewiduje się także modernizację jezdni i chodników, budowę nowych ścieżek rowerowych, renowację oświetlenia drogowego, dodanie elementów małej infrastruktury oraz nasadzenie nowej roślinności.

Całość inwestycji, której wartość szacuje się na blisko 40 milionów złotych, prowadzi Firma Drogowo-Budowlana MTM SA, a nadzór nad jej realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.