Postępuje budowa przystanku tramwajowo-autobusowego w centrum miasta

Postępuje budowa przystanku tramwajowo-autobusowego w centrum miasta

Rozwijająca się konstrukcja nowego centralnego przystanku tramwajowo-autobusowego zaczyna być coraz bardziej widoczna. Pierwsze wiaty przystankowe zostały już ustawione na pl. Zwycięstwa, nieopodal kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. W przyszłości, te lokalizacje będą służyć jako punkt zatrzymania dla autobusów i tramwajów zmierzających w kierunku placu Kościuszki.

Głównym celem obecnie realizowanej przebudowy w tej strefie jest umożliwienie pasażerom miejskiej komunikacji publicznej łatwiejszego dostępu do odnowionej al. Wojska Polskiego. Obecny przystanek tramwajowy na al. Niepodległości jest oddalony o ponad 300 metrów, co skłoniło projektantów do stworzenia dodatkowego przystanku.

Ten nowy przystanek będzie również obsługiwany przez autobusy, które wcześniej zatrzymywały się przed budynkiem Medicusa, aby zabierać stamtąd pasażerów.

Prace przebudowy na pl. Zwycięstwa dotyczą nie tylko transportu publicznego, ale także samej infrastruktury miejskiej. Projekt obejmuje modernizację jezdni i chodników, budowę nowych ścieżek rowerowych, ulepszenie systemu oświetlenia ulicznego, usprawnienie drobnej infrastruktury oraz wprowadzenie nowych obszarów zieleni.

Inwestycja, której koszt szacowany jest na prawie 40 milionów złotych, jest realizowana przez Firmę Drogowo-Budowlaną MTM SA. Nadzór nad całością prac sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.