Ulepszenia w publicznym transporcie Szczecina z okazji Święta Wszystkich Świętych

Ulepszenia w publicznym transporcie Szczecina z okazji Święta Wszystkich Świętych

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, od najbliższej soboty komunikacja miejska w obszarze Cmentarza Centralnego doświadczy pierwszych zmian. Te modyfikacje obejmują zwiększoną częstotliwość kursowania tramwaju o numerze 8 oraz autobusów o numerach 53, 67 i 102. Ponadto, planowane jest uruchomienie pięciu nowych linii autobusowych.

Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, zapowiedział, że podczas listopadowych świąt komunikacja miejska zostanie znacznie wzmocniona. Będzie to obejmować wprowadzenie dodatkowych pojazdów na trasach, uruchomienie nowych linii oraz angażowanie około stu osób do obsługi i zabezpieczenia ruchu.

Zarząd postanowił wprowadzić stopniowe zmiany w organizacji publicznego transportu w Szczecinie. Rozpoczynając od soboty, specjalny rozkład jazdy będzie obowiązywał dla tramwaju nr 8 (Gumieńce – Turkusowa), który będzie kursował co 15 minut w godzinach od 9:30 do 17:00. Ponadto, autobusy numer 53, 67 i 102 będą kursować częściej, a ich służbę uzupełnią pięć dodatkowych linii autobusowych: D53, D62, D60, D97 i D07.

Począwszy od niedzieli, na linii tramwajowej nr 10 (Gumieńce – Plac Rodła) będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy zwiększający liczbę kursów. W godzinach pomiędzy 11:30 a 16:00 możemy oczekiwać „dziesiątki” co 10 minut.

W dzień Wszystkich Świętych, oprócz częstszych kursów „ósemki” i „dziesiątki”, uruchomione zostanie także połączenie D15 (Gumieńce – Dworzec Niebuszewo). Dodatkowo, autobusy poruszające się po trasach w pobliżu cmentarza, takie jak numery 61, 67 i 53, będą kursować częściej. Na pierwszy dzień listopada przewiduje się wsparcie komunikacji miejskiej przez sześć dodatkowych linii autobusowych.