Tworzenie nowej ścieżki rowerowej przy Słonecznym Jeziorze w Szczecinie

Tworzenie nowej ścieżki rowerowej przy Słonecznym Jeziorze w Szczecinie

Rozwija się infrastruktura rowerowa na terenie szczecińskiego osiedla Gumience. Nad jeziorem Słonecznym budowana jest nowa ścieżka dla cyklistów, która niedawno została pokryta warstwą asfaltu. Inwestycja ta jest częścią projektu SBO, prowadzonego przez lokalny Zakład Usług Komunalnych.

Nowo wybudowana droga dla rowerzystów rozciąga się na długość około 650 metrów, prowadząc wzdłuż brzegu jeziora ze strony ulic Krętej i Szeligowskiego, równolegle do istniejącej alei spacerowej. Trasa ta ma za zadanie połączyć się z już obecną siecią dróg rowerowych. Dodatkowo, planowane jest stworzenie łącznika pomiędzy trasami rowerowymi znajdującymi się w pobliżu ulic Derdowskiego i Taczaka.

Paulina Łątka, pracownica Centrum Informacji Miasta UM, informuje o zaplanowanych atrakcjach dla mieszkańców: „Stworzymy zupełnie nowe przestrzenie do odpoczynku i rekreacji”. W sąsiedztwie jeziorka powstanie tzw. bulodrom – boisko do gry w bule. Na terenie inwestycji znajdą się również stoły do ping-ponga, piłkarzyki oraz szachy. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z różnych miejsc odpoczynku – od strony ulic Szeligowskiego i Derdowskiego pojawią się stoły piknikowe, ławki, hamaki a także trzyosobowe huśtawki. Przewidziano również montaż urządzenia siłowni „pod chmurką” – surfera. Strefa relaksu powstanie również przy ścieżce rowerowej na ulicy Taczaka.

Na terenie inwestycji zaplanowano również nowe punkty oświetlenia oraz nasadzenia. W ramach prac zostanie posadzonych 27 różnych gatunków drzew, takich jak klon pospolity, brzozy, bezszypułkowy dąb, amerykański tulipanowiec czy serbski świerk.

Za realizację inwestycji odpowiada firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Koszt całego przedsięwzięcia wynosi 1,7 miliona złotych a zakończenie prac przewidywane jest na wrzesień.

Paulina Łątka apeluje do mieszkańców: „Prosimy o przestrzeganie oznakowań i nie wchodzenie na teren budowy, a także o nie przestawianie przęseł ogrodzenia”. Dodaje również, że wykonawca ma obowiązek naprawić wszelkie szkody, które mogą powstać w trakcie realizacji projektu.