Trwa remont ulicy przy Wszystkich Świętych – wymieniają ekrany akustyczne

Trwa remont ulicy przy Wszystkich Świętych – wymieniają ekrany akustyczne

Pomimo tego, że mieszkańcy mogą nie być zadowoleni z wyniku wielotygodniowej walki o uczynienie ulicy Wszystkich Świętych bezpieczniejszym miejscem do jazdy na rowerze, miasto wymyśliło trzecią alternatywę.

Czynniki zewnętrzne, oprócz graffiti pokrywającego przezroczyste fragmenty ekranów akustycznych przy ulicach Wszystkich Świętych i Zakole, utrudniły zauważenie zarówno kierowców, jak i rowerzystów. W efekcie wzrosło również ryzyko kolizji rowerzysty z samochodem wjeżdżającym na ulicę Zakole, gdyż ścieżka rowerowa biegnie bezpośrednio wzdłuż krawędzi skrzyżowania. W związku z tym zaniepokojeni mieszkańcy zwrócili się o pomoc, do Urzędu Miasta Szczecin wpłynęła petycja Partii Zielonych o usunięcie bariery i przesunięcie drogi. Miasto nie odpowiedziało na żadne z proponowanych środków zaradczych, ale pracuje nad własną odpowiedzią na zaistniałą sytuację.

Czy sprawa wróci za kilka lat? Rada Osiedla Arkońskie-Niemierzyn sześć lat temu wystąpiła o wymianę ekranów akustycznych na tym samym skrzyżowaniu z całkowicie zakrytych na częściowo widoczne. Kierowcy i rowerzyści zbliżający się do skrzyżowania zyskali dzięki temu większą widoczność. Utrudnienia wróciły jednak niemal natychmiast. Dlaczego tym razem ZDiTM go nie usunął? Czy to możliwe, że ZDiTM niechętnie je usuwa?