Już wkrótce będzie można rozpocząć głosowanie na projekty obywatelskie w mieście

Już wkrótce będzie można rozpocząć głosowanie na projekty obywatelskie w mieście

Szczeciński Budżet Obywatelski na rok 2023 wchodzi w decydującą fazę. 29 listopada w samo południe rozpocznie się głosowanie, w którym mogą wziąć udział wszyscy szczecinianie. Autorzy projektów mają jeszcze kilka dni na promocję swoich inicjatyw, dlatego warto się z nimi szczegółowo zapoznać.

Do rozdysponowania będzie 17 milionów złotych. – Wierzymy, że wiele wyborów zadowoli mieszkańców Szczecina i że chętnie i pewnie oddadzą swoje głosy dzięki ilości, jakości i różnorodności tegorocznych projektów – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego.

Głosować może każdy mieszkaniec Szczecina, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Głosować można przez internet lub za pomocą formularza papierowego. Każda osoba ma do dyspozycji pięć głosów. Na inicjatywy ogólnomiejskie można oddać dwa głosy, na lokalne – trzy, ale na jedną inicjatywę można oddać tylko dwa głosy. Wypełnij dokładnie wszystkie informacje na swoim papierowym formularzu. Pamiętaj, aby wrzucić go do specjalnej urny w Urzędzie Miasta Szczecin lub wysłać pocztą. Możesz też głosować w specjalnych punktach organizowanych przez Akademię SBO.