Mieszkańcy są zaniepokojeni nieustannymi remontami przy sklepie Ikea

Mieszkańcy są zaniepokojeni nieustannymi remontami przy sklepie Ikea

Na placu budowy sklepu Ikea przy ul. Mieszka I nie widać w ostatnim miesiącu żadnych dramatycznych zmian, Szczecinianie wciąż są wściekli na bezczynność miasta i firmy budowlanej. Wykonawca ślubuje dotrzymać nowego terminu realizacji, a prawnicy miasta wciąż analizują opcje prawne. Czy ta inwestycja zostanie zakończona w tym roku?

Z pozoru prosta inwestycja budowy dodatkowego pasa do skrętu w prawo dla Ikei zamieniła się w niekończącą się telenowelę. Prace budowlane, które miały zakończyć się w marcu, w listopadzie wciąż trwają. Kilka terminów realizacji zostało już przesuniętych, a w miejscu potencjalnego pasa nadal widoczny jest głęboki wykop.

Stanowisko Urzędu Miasta Szczecin nie zmieniło się w ciągu ostatniego miesiąca. Prawnicy miasta nadal analizują wszystkie możliwości prawne, aby wyegzekwować kary od niewywiązującego się z umowy wykonawcy. Będzie to jednak wymagało dokładnej oceny. Z drugiej strony, mimo niedotrzymania kolejnego terminu zakończenia prac (30 listopada), przedstawiciel grupy holdingowej Nalepa Capital Trust, która jest wykonawcą inwestycji, nie widzi trudności.