Tragiczny incydent w Szczecinie: nieznane szczegóły śmiertelnego postrzelenia żołnierza

Tragiczny incydent w Szczecinie: nieznane szczegóły śmiertelnego postrzelenia żołnierza

Informacje o tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce w Szczecinie, dotarły do nas niedawno. Mowa o mężczyźnie służącym w wojsku, który został śmiertelnie postrzelony. Zastępca prokuratora zajmujący się sprawami wojskowymi oraz rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie potwierdzili ten smutny fakt. Jednakże na obecnym etapie dochodzenia, nie udostępniają oni żadnych konkretnych informacji dotyczących tej sprawy. Wojsko Polskie wydało oficjalny komunikat w związku z tym zdarzeniem.

Piotr Wieczorkiewicz, prokurator zaangażowany w to dochodzenie, wyjaśnia, że w chwili obecnej trwają prace nad gromadzeniem materiałów dowodowych związanych z tą sprawą. Nie jest jednak w stanie udzielić więcej informacji na ten temat w tym momencie. Jak przyznał, czeka na dokumentację od prokuratury prowadzącej to dochodzenie, ale nie wie kiedy ją otrzyma.

Ten tragiczny incydent został również potwierdzony przez Wojsko Polskie. W ich komunikacie opublikowanym na stronie internetowej 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej możemy przeczytać: „15 listopada, około godziny 20.45, na Pasie Ćwiczeń Taktycznych (PĆT) Krzekowo doszło do nieszczęśliwego wypadku. W wyniku działań osoby trzeciej, zginął żołnierz służący w 12 Brygadzie Zmechanizowanej. Prokuratura Rejonowa w Szczecinie podjęła czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego wypadku”.

Pas Ćwiczeń Taktycznych, miejsce tego tragicznego zdarzenia, znajduje się przy Strzelnicy Garnizonowej na szczecińskim osiedlu Krzekowo.