Szczecin: Piknik rodzinny na Łasztowni

Szczecin: Piknik rodzinny na Łasztowni

Fantastyczna impreza w militarnym stylu została zorganizowana w ostatni weekend na Łasztowni. Szczecin postanowił zaprosić mieszkańców na piknik rodzinny, obfitujący w liczne atrakcje dla każdego. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, tym bardziej, iż pogoda dopisała. Co działo się na zbombardowanej niegdyś wyspie?

Szczecin i „Niepodległą mamy we krwi”

Wśród popularnych atrakcji odwiedzający miasto mogli zobaczyć między innymi Muzeum Techniki Wojskowej przy Bulwarze Gdańskim a także liczne pokazy. Wydarzenie o wdzięcznej nazwie „Niepodległą mamy we krwi” postanowiono zorganizować w formie pikniku rodzinnego. Pomysłodawcą był Klub Honorowych Dawców Krwi „Legion”. Imprezę wsparły zarówno organizacje cywilne jak: NFZ, Szczecińskie Stowarzyszenie Przygodowe „Za horyzont” oraz Szczecińskie Centrum Edukacji Ekologicznej „Szmaragdowe Zdroje”. Ponadto mieszkańcom towarzyszyło wojsko, straż pożarna czy policja.

Sam piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedzający Łasztownie mogli liczyć na pokazy straży pożarnej, wyćwiczonych psów specjalizujących się w odnajdywaniu narkotyków, jak i obejrzeć sprzęt wojskowy wszystkich obecnych służb mundurowych. Impreza nie obyła się bez szczytnego celu, jakim było zbieranie funduszy na operację chorej Mai Dąbrowskiej.

Szczecin stanął na wysokości zadania. Ludność była zadowolona. Zainteresowani mogli stacjonarnie oddać krew, nie zapomniano także o licznych przekąskach i domowych ciastach. Kusiły one swoim apetycznym wyglądem i zapachem. Wszyscy zainteresowani żywo korzystali z dostępnych atrakcji. Służby mundurowe stanęły na wysokości zadania i z chęcią opowiadały o swojej pracy.