Strefa uzdrowiskowa w Kołobrzegu wzbogaca się o nowe pawilony handlowo-gastronomiczne

Strefa uzdrowiskowa w Kołobrzegu wzbogaca się o nowe pawilony handlowo-gastronomiczne

Rozwój infrastruktury miejskiej w Kołobrzegu, jednym z najpopularniejszych polskich kurortów, jest wciąż na pełnym gazie. Właśnie dobiega końca budowa nowych pawilonów handlowo-gastronomicznych zlokalizowanych w prestiżowej strefie uzdrowiskowej miasta.

Projekt inwestycyjny realizowany jest pod egidą samorządu lokalnego. Po ukończeniu prac budowlanych, zgodnie z pierwotnym planem, wszystkie nowo powstałe obiekty będą oferowane do dzierżawy. Ostateczna decyzja, kto stanie się najemcą poszczególnych pawilonów, zostanie podjęta w wyniku przeprowadzonego przetargu. Władze miejskie wyznaczyły już minimalne stawki startowe dla potencjalnych najemców.

Osoby zainteresowane prowadzeniem działalności w pawilonach przy Alei Nadmorskiej, muszą liczyć się z rocznym kosztem dzierżawy na poziomie co najmniej 51 tysięcy złotych netto. Z kolei za obiekty usytuowane przy ulicy Rodziewiczówny, miasto ma nadzieję uzyskać co najmniej 20,2 tysiąca złotych rocznie.

Podczas jednego z ostatnich posiedzeń Rady Miasta, zapadła decyzja o długookresowym charakterze umów dzierżawy. Przyszli najemcy będą mogli korzystać z pawilonów przez okres dziewięciu lat. Planowane jest, że przetarg na dzierżawę obiektów zostanie ogłoszony i zakończony jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego.