Otwarcie tarasu widokowego w Muzeum Narodowym w Szczecinie – doskonała atrakcja na majówkę

Otwarcie tarasu widokowego w Muzeum Narodowym w Szczecinie – doskonała atrakcja na majówkę

W nadchodzący długi weekend majowy, odwiedzający Szczecin będą mieli wyjątkową okazję podziwiać panoramę miasta ze szczególnego punktu obserwacyjnego. Od czwartku, 2 maja, na terenie Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego zostanie udostępniony dla publiczności taras widokowy. To unikalne miejsce daje możliwość spojrzenia na Odrę, Łasztownię oraz centrum Szczecina z zupełnie innej perspektywy.

Taras widokowy jest zlokalizowany na budynku Muzeum, którego wysokość razem z kopułą to 54 metry. Wspinając się na górę, zwiedzający muszą pokonać aż 230 schodów. Po dotarciu na szczyt, znajdują się prawie 70 metrów nad powierzchnią Odry. Wynika to z faktu, że wysokość gmachu muzeum (razem z kopułą) wynosi 54 metry, a wysokość skarpy nadodrzańskiej to dodatkowe 19 metrów – tłumaczy Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Opłata za normalny bilet wstępu na taras widokowy wynosi 10 zł, natomiast za bilet ulgowy trzeba zapłacić 6 zł. Dla grup zorganizowanych (minimalnie 10 osób) przewidziana jest opcja biletu grupowego w cenie 5 zł od osoby.

Godziny otwarcia tarasu widokowego w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego są różne w zależności od dnia tygodnia. W dniach od wtorku do czwartku oraz w soboty taras będzie czynny od 10:00 do 18:00. Natomiast w piątki i niedziele godziny pracy skrócone są do zakresu od 10:00 do 16:00.