Sklepy sieci GO Sport nie działają! Co się stało?

Sklepy sieci GO Sport nie działają! Co się stało?

Sieć GO Sport miała niemałe grono klientów, ale mimo to możemy mówić o zawieszeniu działalności. Co się stało?

Wojna na Ukrainie

Dla niezorientowanych – chodzi o wojnę na Ukrainie. Wojnę, która nie dotyczy tylko dwóch państw – możemy mówić o czymś, co angażuje cały świat. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę choćby na to, co się dzieje w tenisowym świecie.

Wracając do sedna, obecna sytuacja jest efektem sankcji. Sankcji nałożonych na przedsiębiorców z Rosji i firmy, które mają kapitał w kraju agresora. Sklepy mają pozostać zamknięta do odwołania, także można rozmawiać o jakiejś nadziei. Z drugiej strony nie można zapomnieć o komunikatach płynących z Ukrainy – nie ma mowy o wycofaniu się wroga. Możemy też spojrzeć na sprawę zupełnie inaczej – czy ewentualne wycofanie się Rosjan z Ukrainy powinno oznaczać natychmiastowe zniesienie sankcji? Wątpliwości jest całe mnóstwo.

Sieć GO Sport Polska jeszcze nie tak dawno była własnością francuską. Niestety (biorąc pod uwagę obecną sytuację), w ostatnim czasie doszło do przejęcia udziałów przez singapurską spółkę Sportmaster Operations – rzeczywiści beneficjenci tej spółki to osoby pochodzenia rosyjskiego.

Co będzie dalej?