Agencja Fitch Ratings oceniła Szczecin! Co wiemy?

Agencja Fitch Ratings oceniła Szczecin! Co wiemy?

Sytuacja finansowa miasta to temat, który z pewnością interesuje wiele osób. Nie ma też co ukrywać, że zawsze można mieć pewne obawy w tym zakresie. Jaka jest prawda w przypadku Szczecina?

Jest dobrze?

Określenie prawdy zazwyczaj nie jest najprostszym zadaniem. Zazwyczaj, bo trzeba mieć jakieś dane (chodzi o oparcie się na czymś). Z drugiej strony to nie ma w tym momencie najmniejszego znaczenia – agencja Fitch Ratings dokonała oceny sytuacji finansowej miasta.

Realia są takie, że Szczecin po raz kolejny otrzymał rating A-. Trzeba również pamiętać o tym, że miasto znalazło się na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym. Warte odnotowania jest też to, że możemy mówić o problemach Szczecina, jak i innych polskich miast. Wypada też odnieść się do komunikatu, jaki wystosowały władze Szczecina – niepewność ma wynikać z wpływu przeprowadzonej reformy fiskalnej.

Musimy także pamiętać o plusach – agencja Fitch Ratings zwróciła uwagę na dobre zarządzanie finansami. Można również dodać, że podkreślono skuteczne ograniczanie wzrostu wydatków operacyjnych.

Co będzie dalej?