Rewitalizacja jednego z najstarszych sklepów sieci Lidl w Szczecinie

Rewitalizacja jednego z najstarszych sklepów sieci Lidl w Szczecinie

Sieć supermarketów Lidl przystąpiła do modernizacji jednego ze swoich pierwszych sklepów na terenie Szczecina. Usytuowany przy ulicy Bandurskiego, lokal wyróżniał się wiekiem i rozmiarami w porównaniu do pozostałych punktów sprzedaży. W odpowiedzi na długotrwałe narzekania lokalnej społeczności dotyczące niewielkich rozmiarów sklepu, podjęto decyzję o rozbudowie obiektu.

Prace remontowe, które rozpoczęły się w marcu, mają przynieść nową jakość zakupów dla mieszkańców Szczecina. Znaczący jest fakt, że mimo trwającej przebudowy, sklep nadal funkcjonuje i obsługuje klientów. Niestety prace budowlane na czas remontu ograniczyły ilość dostępnych miejsc parkingowych.

Lidl przy ulicy Bandurskiego ma swoje korzenie w początkach ekspansji sieci dyskontów w Polsce. Sklep został otwarty w 2007 roku, kiedy sieć Lidl nie była jeszcze tak rozbudowana jak obecnie. Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska informuje, że obecnie sieć dyskontów Lidl liczy ponad 850 sklepów rozmieszczonych na terenie całego kraju. Tempo rozwoju sieci to kilkadziesiąt nowych sklepów rocznie i planowane jest jego utrzymanie.

Ostatnie otwarcia nowych placówek Lidl w Szczecinie miały miejsce w 2020 roku. W marcu sklep otworzył swoje drzwi w biurowcu Posejdon, a w listopadzie przy ulicy Stalmacha 23.