Regionalne finansowanie inicjatyw społecznych – spotkanie informacyjne w Szczecinie

Regionalne finansowanie inicjatyw społecznych – spotkanie informacyjne w Szczecinie

Zachęcają do przybycia na zebranie poświęcone programowi Inicjatywa Lokalna, podczas którego można zyskać inspiracje do projektów, które mogą być sfinansowane. Wydarzenie to jest odpowiedzią na pytanie, jak mieszkańcy Szczecina mogą rozdysponować pulę 190 tysięcy złotych. W najbliższą środę organizatorzy – ŚRÓDEK i Oswajanie miasta – udzielą wszelkich informacji na temat omawianego programu.

W tym roku kwota 190 tysięcy złotych jest dostępna dla mieszkańców Szczecina do wykorzystania w ramach Inicjatywa Lokalna. Dzięki funduszom z tego programu, mogą oni sfinansować małe projekty infrastrukturalne, ale także lokalne wydarzenia takie jak sąsiedzkie spotkania, festyny, warsztaty dotyczące bezpieczeństwa, a nawet zwiedzanie osiedli z przewodnikiem znającym okoliczne zakamarki i wiele innych.

Podczas spotkania ŚRÓDEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki oraz Stowarzyszenie Oswajanie miasta wyjaśnią, jak wygląda proces tworzenia inicjatyw oraz jakie wymogi trzeba spełnić, aby otrzymać finanse. Kinga Rabińska zachęca do przybycia na spotkanie, podczas którego Dorota Pundyk – odpowiedzialna za implementację programu – oraz Wiktoria Zacha z urzędu miasta będą udzielać odpowiedzi na pytania. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę (07.02) o godzinie 18:00 w ŚRÓDKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ulicy błogosławionej Królowej Jadwigi 43/U1.

Program Inicjatywa Lokalna umożliwił już realizację wielu projektów. Przykładowe inicjatywy to „Zielony Plac Orła Białego” czy „Zielone Stare Miasto”, wspólne śpiewy pieśni patriotycznych w Parku im. Stanisława Nadratowskiego, mapa „Mozaiki Szczecińskie” i tor pływacki Open Water na jeziorze Głębokim.