Reaktywacja 50-metrowego basenu Floating Arena w Szczecinie

Reaktywacja 50-metrowego basenu Floating Arena w Szczecinie

Z dniem 25 sierpnia br., mieszkańcy Szczecina ponownie będą mogli korzystać z 50-metrowego basenu, który znajduje się w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu. Ten popularny obiekt był wyłączony z użytkowania publicznego na skutek corocznej przerwy technologicznej.

Jak poinformował Dariusz Sadowski, reprezentujący szczeciński Urząd Miasta, prace nad basenem rozpoczęły się już w połowie lipca i polegały na spuszczeniu wody z Floating Areny. To pozwoliło na przeprowadzenie szeroko zakrojonych prac konserwatorskich, czyszczenie oraz dezynfekcję niecki basenu i uzupełnienie wszelkich ubytków, między innymi fug czy płytek ceramicznych.

Basen Floating Arena, będący integralną częścią Szczecińskiego Domu Sportu, pozostawał nieczynny od dnia 18 lipca. Z dniem 25 sierpnia (piątek) basen zostanie ponownie otwarty dla mieszkańców i będzie dostępny od godziny 6:00 do 22:00.

W trakcie okresu letniego, mieszkańcy Szczecina mają również do dyspozycji trzy kąpieliska: Głębokie, Dąbie i Dziewoklicz, jak również kompleks basenowo-rekreacyjny Arkonka. Wszystkie te obiekty są wyposażone w szereg udogodnień takich jak toalety, przebieralnie, boiska do siatkówki plażowej oraz punkty gastronomiczne. Obecnie dwie spośród wymienionych lokalizacji mają wydany zakaz kąpieli.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez biuro prasowe Magistratu w Szczecinie, czerwone flagi zostały wywieszone na kąpielisku Dąbie z powodu pojawienia się na powierzchni wody zielonego zakwitu. Podejrzewane wystąpienie sinic zostało natychmiast zgłoszone do odpowiedniego sanepidu. Ponadto, z identycznego powodu zamknięte jest także kąpielisko Dziewoklicz. Sezon kąpielowy na terenie miasta potrwa do końca sierpnia.