Przerażający incydent w Trzęsacz: Pies uwięziony w pułapce dla dzików zastawionej przez kłusownika

Przerażający incydent w Trzęsacz: Pies uwięziony w pułapce dla dzików zastawionej przez kłusownika

Zaistniała sytuacja miała miejsce w niewielkiej miejscowości Trzęsacz, powiat choszczeński, gdzie do niecodziennego i niebezpiecznego incydentu doszło około pierwszej w nocy. Psy, będąc naturalnie ciekawskimi stworzeniami, często błąkają się po okolicy, a jedno takie zwierzę z nieszczęścia wpadło w potrzask przewidziany dla dzików, rzekomo zastawiony przez miejscowego kłusownika.

Wszystko rozegrało się niedaleko miejsca zamieszkania właściciela psa. Ten biedny czworonóg został znaleziony z łapą uwięzioną we wstrząsającej metalowej pułapce. Aby go uwolnić, konieczna była pomoc specjalistów, dlatego na miejsce natychmiast wezwani zostali wolontariusze z Ochotniczej Straży Pożarnej Pełczyce.

Dzięki ich umiejętnościom oraz użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, udało się uwolnić zwierzę z tej straszliwej pułapki. Po udanej akcji ratunkowej pies bezpiecznie wrócił do swojego zaniepokojonego właściciela.

Asp. Jacek Lipski, reprezentujący strażacką jednostkę OSP Pełczyce, potwierdził szczęśliwe zakończenie tego niecodziennego zdarzenia. Zaznaczył jednak, że pies doznał drobnego urazu łapy, na szczęście niegroźnego dla jego życia. Nie zapomniał także dodać, że policja została poinformowana o całej sytuacji, wskazując tym samym na konieczność podjęcia działań w sprawie kłusownictwa w tej okolicy.